Açık öğretim, geleneksel eğitim sisteminden farklı olarak öğrencilere kampüse veya okula gelmeden eğitim imkanı sağlıyor. Açık öğretim Fakültelerinde işlenen dersler bilgisayar ve televizyon üzerinden sanal olarak devam ediyor. Geleneksel eğitim imkanlarından yararlanamayan, çalışma hayatı sebebiyle örgün olarak eğitim alamayan adaylar tarafından Açık öğretim Fakülteleri sıkça tercih ediliyor. 2020-2021 AÖF sınav takvimine göre hazırlıklarını sürdüren öğrenciler sınav takvimini araştırmaya başladı. Eğitim hayatlarına Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesinde devam eden öğrenciler için 2020 AÖF Bahar dönemi sınav takvimi 

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAVI ERTELENDİ !

Milli Eğitim Bakanlığı 21-22 Mart 2020 tarihlerinde yapılacak Açık Öğretim Fakültesi bahar dönemi  sınavını erteleme kararı aldı. MEB tarafından Merkezi Sınav Uygulama takvimine göre her yıl Aralık, Mart, Temmuz aylarında 3 dönem halinde uygulanan sınavlardan Mart ayında yapılması planlanan bahar dönemi sınavı Eylül ayında yapılacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi sınavı hakkındaki açıklamaları;

“Bildiğiniz gibi koronavirüs önlemleri çerçevesinde tüm süreçlerimizi gözden geçiriyor ve gerekli önlemleri alıyoruz. Bu kapsamda 21 ve 22 Mart tarihlerinde yapılacak ve yaklaşık 3 milyon öğrencinin gireceği, 400 binin üzerinde öğretmenimizin görev alacağı açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldık. Bu sınavların yurt dışı merkezlerindeki sınavlarını önlem olarak zaten önceden iptal etmiştik. Dolayısıyla bu sınav hem yurt içi hem de yurt dışında söz konusu tarihlerde yapılmayacak.

Arkadaşlarımız bu sınavın ne zaman yapılabileceği ile ilgili çalışmayı da tamamladılar. Eylül ayında yapacağımız ek sınav tarihi ile bu sınavı birleştireceğiz ve ertelenen sınavı eylül ayı içerisinde yurt içi ve yurt dışında aynı tarihlerde yapacağız.”

2020 AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ!

AÖF BAHAR DÖNEMİ FİNAL TARİHİ: 13-14 HAZİRAN

AÖF YAZ OKULU SINAVI TARİHİ: 22-23 AĞUSTOS 

SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı,
Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı
T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi,Süresi geçerli pasaport

Yukarıdaki belgeler  dışında (meslek kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

SINAVA GİRİŞ İÇİN GEÇERSİZ BELGELER

 

Öğrenci Kimlik Kartı
Askeri Kimlik Belgesi
Baro Kartı 
Mesleki Kimlik Kartı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here