İçişleri Bakanlığı tarafından verilen karara göre 31 İlde sokağa çıkma yasağına uygulamasına uymayan 2 kişi polise ceza yememek için elinden gelen herşeyi yaptı. Ekmek almak için dışarı çıktıklarını söyleyen ve yasaktan haberi olmadığını söyleyen 2 kişi, polislere yalvararak bu seferlik bırakmasını ve daha sonra ki sefere 10 bin TL ceza kesilmesini bile teklif etti.

Ülkemizde İçişleri bakanlığı tarafından verilen 30 büyük şehir ve Zonguldak için uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağının arkasından Gaziantep’te de polis ekipleri, sokaklarda ve denetimlerini arttırdı. Oluşturdukları kontrol noktalarında sorgulama yapan trafik ekipleri ve zabıta memurları durdurdukları araçlarda izin belgesi olup olmadığını ve araçta ki vatandaşların mesleğini sorarak, yasağa uymayanları tespit etti.

Ekipler, yasağa riayet etmeyen vatandaşlara gerekli cezai yaptırım uyguladı

Ekiplere yalvardılar;

Trafik ekipleri durdurdukları araçta bulunan 2 vatandaş uzun süre boyunca polis ekiplerine ceza kesmemeleri için yalvararak ceza kesmemelerini istedi. Sadece ekmek almak için sokağa çıktıklarını söyleyen 2 arkadaş, trafik memurlarına kendilerini sadece bir seferlik af etmelerini talep etti. Trafik ekiplerinin işlem yapmak zorunda olduğunu söylemesi üzerine uzun süre boyunca dil döken iki arkadaş, polisin kararlı tutumunun sonunda ise üzüntü yaşadı.

“Bu sefer bırak bir daha ki sefere 10 bin yaz”

Elleri ile üzüntüden yüzlerini kapatan 2 arkadaş trafik ekiplerinin kararlılığına rağmen pes etmeyerek ısrarlarını yineledi. Trafik ekiplerini ısrarla ikna etmeye çalışan arkadaşlardan biri, “Abi sadece bu seferlik bırak. Gerçekten haberimiz yoktu yasak çıktığından. Ekmek almaya çıktık gidiyoruz. İstersen gel kendi gözlerinle gör. Bu son olsun, bir daha görürsen istersen 10 bin TL yaz” diyerek ekiplere uzun süre dil döktü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here