Bütün dünyayı kasıp kavuran yeni Covid19 sebebiyle işlerinin başından ayrılmayan sağlık personellerine her taraftan türlü destekler geliyor. Bazı esnaflar sağlık personellerine indirim sağlarken ev hanımları da evlerinde yapmış oldukları yiyecekleri sağlık personellerine götürüyorlar. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, sağlık çalışanları için ev kadınlarına tatlı, pasta ve börek yaptırıp sağlık çalışanlarına ikram etti.

Ayrıca, sağlık personellerini duygulandıran yemek kutularında yazan bazı notlarda şu cümleler yer aldı:

“Annem, her yemek yediğimizde ağlıyor.Ona, ‘anne niye ağlıyorsun?’diye sordum; ‘Yavrum bu ülkenin inssanları için mücadele eden sağlıkçılarımız ne yiyor?”, “Bu zorlu şartlarda canla başla çalışmakta olan ülkemizin en kıymetli sağlık personelleri her şeyin en iyisine, en güzeline layıksınız. İyi ki varsınız.”

“Lütfen vatandaşlarımız evde kalsın”

Bütün gün çalışmakta olan sağlık personellerine teşekkür eden Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Yahşihan’da oturmakta olan hanımefendilerin biz de bir tatlı ara vermeye geldik. Ev hanımlarının temiz bir şekilde hazırlamış olduğu el emeği göz nuru yiyeceklerin, belediye olarak da karşılığında meyveleri getirdik.Güzel bir ara verdirmeye geldik. Halkımızdan ricamız evden dışarı çıkmamaları. Şu günler de en güzel şey moral. Çevremize Moral ve mutluluk vermemiz gerekiyor.Bu destek nasıl olur? herkesin evde kalması ve hastaneleri fazla meşgul etmeyerek” dedi.
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Dilek Oğuz, halkın bu kibar davranışlarına karşılık büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek kendilerine verilen bu güzel desteğin çok anlam ifade ettiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here