Şehirler arası yolculuklara verilmiş olan sınırlama sebebiyle otobüs te çalışmakta olan işçilerin 1.5 aydır görev yapamadığını dile getiren Mercedes-Benz Türk Başkanı Süer Sülün, “Korona virüsü sebebiyle geçirmekte olduğumuz bu dönemde cefakâr otobüs esnafına muhakkak destekte bulunulmalı.Taksitlerini ve vergilerini dâhi ödeyemiyorlar” ifadelerini dile getirdi.
Hoşdere’de şehirler arası ve şehir içi otobüsler, Aksaray’da ise kamyon üretimi yapmakta olan Mercedes-Benz Türk’ün Başkanı ve CEO’su Süer Sülün, yaşanmakta olan korona virüs salgını oluşan bu sürecini, “Bu yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın krizi. Bu konumda herkes aynı botun içinde bulunmaktayız. Yeni normal her gün değişmekte ve eğer yeni normali, normal olacak bir şekilde kabul edersek işte o zaman bulunduğumuz durumumuz çok kötü bir hal alır. İnşallah bildiğimiz normale geri dönüş sağlayabiliriz.”yorumuyla düşüncelerini bize aktardı.

Kamyon ve şoförün değerini anladık

Geçmiş olduğumuz 4 senedir daralmakta olan kamyon pazarında bu sene kırılma beklentisinde bulunduğunu da kaydeden Sülün, “Korona virüs salgını süreciyle beraber tüm toplum kamyonun ve kamyon şoförünün, ticari vasıtanın değerini anladı. Lojistik işini durdurmamayı düşünüyoruz.Tüm bayi ve servis çalışanlarımıza özverili bir şekilde çalışmaları için teşekkür dileklerimde bulunuyorum. Bütün iş odağı iç Pazar olan bayi teşkilatı bu sene tam rahatlamaya başlayacaktı, bu durum açığa çıkmaya başladı. Hem devlet hem de bizlerin bayilerin durumuna dikkat edip, destekte bulunmamız gerekir.”açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here